Acil durumlarda cep telefonunuza doping: “Mini Power”

Mini Power

Telefonlar artık “Alo” demenin ötesinde hayatımızın ayrılmaz birer parçası haline geldiler. Onlarla fotoğraf çekebiliyor, internette dolaşabiliyor, müzik dinleyebiliyor, bankacılık işlemleri yapabiliyor, sosyalleşebiliyor, hatta çeşitli ara yüz uygulamalarıyla cihazlarımızı kontrol edebiliyoruz. Kısacası telefonlar akıllandıkça onlara olan bağımlılığımız da artıyor.

Ancak genellikle yolculuk sırasında, arazideyken, belki de statta zevk aldığımız maçı izleyip bir paylaşımda bulunmak isterken, kısacası bize en lâzım olduğu sırada cep telefonlarımızın şarjının bitmesi gibi problemleri sıklıkla yaşıyoruz. Bu iş için taşınabilir güç kaynakları bile hayatımıza girmeye başladı. Mini Power da günümüz cep telefonu kullanıcılarının en büyük sıkıntısı olan şarj bitmesi durumunda imdatlarına yetişen teknolojik bir ürün.

Artık elektriğe uzak dış mekânlarda cep telefonumuzun şarjı biter mi, biterse nasıl haberleşebilirim, dünyadan kopuk kalacağım diye endişelenmeye gerek yok. Bu tür durumlar için geliştirilmiş Mini Power, her zaman yanınızda bulundurulması zor büyük ve ağır rakiplerinin aksine kâğıt pil teknolojisine dayalı küçük ve hafif taşınabilir bir şarj cihazı.

Mini Power’ın çok daha küçük hacimli olan tasarımı, tasarımcısı olan Tsung Chih-Hsien’e tasarım konsepti dalında 2014 Red Dot ödülünü kazandırdı. Acil durumlar için yanınızda taşıyabileceğiniz Mini Power, hafif olması, çevre dostu olması ve cebinizde/cüzdanınızda minimum yer kaplayan tasarımıyla aldığı ödülü hak ediyor.

Mini Power’ın acil kullanım için yeterli olan 2 saat, 4 saat ve 6 saat kapasitelere sahip üç ayrı modeli mevcut. Üstelik bu piller normal piller gibi mağazalardaki geri dönüşüm kutuları aracılığıyla tekrar geri toplanabiliyor. Beklentimiz tasarım ödülü almış bu pratik inovatif ürünün bir an önce piyasaya çıkması yönünde.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir