Yeni fitness arkadaşınız: Akıllı ip

İp atlamayı sever misiniz? Her çocuk gibi ben de zamanında bol bol ip atlamışımdır. Maalesef ki yeni yetişmekte olan nesil artık sokak nedir, sokak oyunları nedir öğrenmeden ve sokağın tadına varamadan, elektronik aletler ile kapalı mekânlara hapsedilmiş olarak büyümeye başladı.

Günümüzde insanoğlu gibi, onun kullandığı nesneler de giderek akıllanıyor. Bunların en yenilerinden birisi olarak giyilebilir cihazlar kategorisinde karşımıza çıkan ürün ise akıllı ip. Akıllı ipin içerisinde her zıplamayı izleyen sensörleri, topladığı bilgileri akılı telefon ve akıllı saatlerde birlikte çalıştığı yazılıma göndermeye yarayan Bluetooth özelliği mevcut.

Akıllı ip

Kullanıcı deneyimi konusuna odaklanmış bir firma olan Tangram Factory adlı bir firmanın ürettiği akıllı ipin enteresan bir özelliği ise üzerinde bulunan LED ışıklar sayesinde siz ip atlarken egzersiz istatistiklerinizi gözlerinizin önünde havada gösteriyor olması. İpin üzerine entegre edilmiş olan bu LED ışıklar, ip önünüzden yukarıdan aşağı doğru geçerken yanıp sönerek egzersizinize ait istatistiklerin gözünüzün önüne sergilenmesini sağlıyor.

LED ışıklar dört haneye kadar size bilgi gösterilebilmesini sağlıyor. Bunlar ip atlama sayınız, o ana kadar yaktığınız kalori miktarı, ip atlamada geçirdiğiniz süre gibi birçok farklı bilgi olabiliyor. İpin tutacağı üzerinde bulunan bir tuş aracılığıyla da bu bilgiler arasında geçiş yapmak mümkün.

Maalesef ip şu an için prototip aşamasında ve satın almak veya ön sipariş vermek mümkün değil. Ancak üretici firma olan Tangram Factory, çok kısa bir zaman içerisinde bir kitlesel fonlama kampanyası ile ipin üretimini gerçekleştirmeyi düşünüyor. Ancak bu kampanya hayata geçtiğinde ip için düşünülen fiyatı öğrenmek mümkün hale gelecek.

Ürünün videosu:

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hakkında yorum “Yeni fitness arkadaşınız: Akıllı ip”