Bagajsız seyahat imkânı sunan hizmet

Bagajsız seyahatSık seyahat edenler için her seyahat öncesinde bavul hazırlamak, bavul ağırlığının havayolu ağırlık limitleri altında kalması için uğraşmak, havaalanına gidildiğinde bavulu teslim etmek için uzun check-in kuyrukları beklemek veya havaalanı çıkışında bagaj bandı önünde bavulun gelmesini beklemek gibi işler fazlasıyla stresli ve zaman kaybedici oluyor.

Singapur merkezli Packnada, sık seyahat edenler için sunduğu gardırop depolama hizmeti ile iş seyahati veya aile ziyareti amaçlı aynı şehre sık seyahat eden müşterilerine, kaldıkları otele eşya hizmeti sağlayarak, sadece pasaportları ile uçma kolaylığı sunuyor.

Bagajsız seyahat hizmeti nasıl çalışıyor?

Hizmeti alan müşteriler, seyahatleri sonrasında 20 adete kadar kişisel eşyalarını, bavullarına toplayıp yanlarında taşımak yerine kaldıkları otelde bırakıyor. Sonrasında ürünler otelden alınıyor, yıkanıyor, ütüleniyor ve tekrar kullanım için müşterinin gelecekteki ziyaretlerine kadar depolanıyor. Kullanıcıların hizmeti almaları için bir sonraki ziyaretlerinin ne zaman ve nerede olduğunu online olarak veya cep uygulaması aracılığıyla Packnada’ya bildirmeleri yeterli. Müşteri otele geldiğinde check-in sırasında eşyaları otel görevlileri tarafından teslim ediliyor.

Günümüzde bazı havayollarının (Samoa Air örneği) hem yolcunun kendi ağırlığına hem de bavulunun ağırlığına ücret aldığını ve normal havayollarında belirli bir ağırlık üzerindeki bagajlardan ekstra ücretler alındığını düşünürsek, bu hizmet kullanıcılarını ekstra ağırlık derdinden de kurtarıyor.

Hizmet sadece giyeceklerle sınırlı değil. Kendi şampuanınızı, sabununuzu, tıraş kreminizi, şarj aletinizi veya ayakkabınızı da servise bırakabiliyorsunuz. Üstelik Packnada için ne sıklıkta seyahat ettiğiniz de önemli değil.

Packnada şu anda sadece Singapur’u ziyaret edenler için geçerli bir hizmet ve seyahat başına 99 dolardan başlayan ücreti var, üstelik ilk iki kullanım ücretsiz. Hizmetin kısa süre içerisinde farklı ülkelerde de verilmesi için çalışılıyor.

Bavul hazırlama, havaalanına giriş ve çıkışta bavul için bekleme gibi işlerde zaman kazandıran ve giysilerin temizlenip depolanması ile birlikte kullanıcısına zaman ve para kazandıran bu inovatif hizmetin en kısa sürede ülkemizde de olmasını arzu ederiz.

Bir yorum ekleyin

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir