Tekerlek yeniden icat edildi

Tekerlek

Daha yumuşak bir sürüş deneyimi arayışı, tekerleğin yeniden icadını getirdi. Tekerleğin yeniden icadı tabiri elbette işin mizahi yanı. Loopwheels, kullanıcısına konforlu bir sürüş olanağı sağlayan, içerisine süspansiyon entegre edilmiş oldukça basit fakat akıllıca düşünülmüş ve fonksiyonel yeni bir tekerlek.

Loopwheels, İngiltere Nottinghamshire merkezli bir ürün tasarım firması olan Jelly Products tarafından hayata geçirildi. Bu yeni tekerlek, tasarımı sayesinde takılı olduğu bisikletlerde, darbelerde ve kaldırım taşlarına inip çıkmada kullanıcısına daha az titreşim hissettiriyor ve sürüşü daha eğlenceli hale getiriyor.

Ürün fikri, bebek arabasının ön tekerleklerini kaldırmayı unutarak kaldırıma çarpan bir kadının bebeğinin arabadan düşmesine şahit olan tasarımcısı Sam Pearce’in, kaldırıma yanlış açıyla çarpan tekerlekler için tekerleğin içerisine süspansiyon koymayı düşünmesiyle ortaya çıkmış.

Birçok katlanır bisiklette süspansiyon çatalının hacmi ve ağırlığı sebebiyle süspansiyon bulunmuyor. Telli tekerleklerin Loopwheel ile değiştirilmesi, geleneksel süspansiyon sistemi için yeri olmayan bir bisiklete tam bir süspansiyon sağlıyor.

loopwheels2

Karbon yayları sayesinde bordürlerden aşağı inme ve kaldırımlara çıkma konusunda kullanıcıya ekstra güç sağlıyor. Son derece güçlü ve dayanıklı yapısı Loopwheel’e çok daha az bakım gerektiriyor. Hızlı bağlantı aksları sayesinde Loopweel’in birçok aktif tekerlekli sandalyeye uyumlu olması da mümkün.

Bisikletler için 20 inç büyüklüğünde üretilen Loopwheel’in kısa süre önce düzenlenen başarılı bir kitlesel fonlama operasyonu sonrasında, 24 inç ve 25 inçlik yeni versiyonları kısa süre içerisinde tekerlekli sandalyeler için de hayatımıza girecek.

Merak edenler için Loopwheel’in 20 inçlik tekerleklerinin tanesi için başlangıç fiyatı 310 paund, çifti ise 659 paund olarak belirlenmiş. Loopwheel’in katlanır bisikletleri için belirlediği fiyatlar ise 3 vitesliler 1.000 paund, 9 viteslileri 1.200 paund.

Sanırım bu fonksiyonel ürün ve fiyatları da inovasyonda tasarımın önemini ve getirisini bizlere gösteriyor.

Bir yorum ekleyin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir